تازه های فناوری

ویکی‌لیکس نحوه جاسوسی CIA از رایانه‌های مک را افشا کرد

ایتنا - بر اساس اسناد جدید مشخص شد سازمان CIA طی پروژه‌ای موسوم به «پیچ‌گوشتی صوتی» در این زمینه جاسوسی می‌کند.

اپلیکیشن جدید گوگل برای امنیت بیشتر فرزندان در فضای مجازی

ایتنا- اپلیکیشن فمیلی لینک به پدر و مادر، این امکان را می‌دهد که از راه دور بر استفاده فرزندان از تلفن همراه، نظارت داشته باشند و محدودیت‌های زمانی تعیین کنند.

مایکروسافت و Adobe نرم‌افزار مشترک عرضه می‌کنند

ایتنا - محصول مشترک دو شرکت مذکور می‌تواند نحوه سازماندهی داده‌ها و تحلیل حجم گسترده آنها برای استفاده در بخش‌های مختلف سازمان را استانداردسازی کند.

استقبال روزافزون سایت‌ها از HTTPS

ایتنا- وب‌سایت‌های اچ.تی.تی.پی.اس، سرعت بالاتر، رتبه بندی بهتر در زمینه موتورهای جستجو و هشدارهای مرورگر کمتری دارد. با توجه به این مزایا، بهتر است، از این وب‌سایت‌ها استفاده کنیم.

"گوگل هوم" به شما کمک می‌کند که آهنگی که دوست دارید را بشنوید

ایتنا- زبانه جدید لیسن به شما کمک می‌کند تا آهنگ متناسب با حال خود را گوش کنید و از آهنگ‌های مورد علاقه خود لذت ببرید.

پایان به‌روزرسانی نسخه‌های قدیمی ویندوز برای رایانه‌های جدید

ایتنا - توقف غیرمنظره انتشار به‌روزرسانی مایکروسافت باعث بروز مشکلات فراوان برای کاربران سازمانی شد و بسیار از کاربران بر اساس این فرآیند متعجب شدند.

کسب و کارهای نوپا در زمینه باتری‌های کربن-یون

ایتنا- این باتری‌های جدید غیرقابل اشتعال که به سرعت شارژ می‌شود، توسط شرکت خصوصی زپ‌گو رونمایی شده است و تا دو سال آینده در گوشی‌های هوشمند به کار خواهد رفت.

نیمی از مدیران IT سازمان‌ها به دنبال راه‌اندازی سیستم‌های DevOps

ایتنا - 59 درصد آنها اعلام کردند بیش از یک هفته زمان لازم دارند تا به کارمندان و تمام افراد مرتبط با سازمان آموزش دهند که چگونه از زیرساخت‌های جدید استفاده کنند.

دو سوم کاربران نمی‌دانند که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند

ایتنا- هوش مصنوعی و ربات‌های سخنگو (چت‌بات)، یکی از موضوعات داغ کسب و کار است. اما کاربران از اینکه هوش مصنوعی را وارد زندگی روزانه خود کنند، چه احساسی دارند؟

امکان واریز و دریافت پول از طریق اپلیکیشن اندروید جیمیل

ایتنا- در گذشته، واریز و دریافت پول، از طریق وب کلاینت جیمیل ممکن بود. هم‌اکنون می‌توان این کار را از طریق اپلیکیشن اندروید جیمیل نیز انجام داد.