تازه های فناوری

گزارش تصویری ایتنا : BMW 2020 X6، سریع‌تر، رویاپردازانه‌تر و هوشمندتر از همیشه

وجود بدافزار تروجان در برخی از گوشی‎‌‎های اندرویدی تأیید شد
ایتنا- شرکت گوگل به تازگی تأیید کرد که برخی از گوشی‌های اندرویدی در هنگام عرضه به بازار، به صورت کاملاً پیش‌فرض دارای بدافزار تروجان هستند و این موضوع کاربران زیادی را تحت‌الشعاع قرار داده است.

شبکه 5G در کدام کشورها بیشتر توسعه یافت؟
ایتنا - ​​​​​​​برخی از کشورهای جهان در توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه نسبت به سایر کشورها تمایل و تلاش بیشتری برای راه‌اندازی شبکه 5G از خود نشان داده‌اند.

حاکمان بازار کار IT سال 2019 جهان
کدام شهرها بهشت متخصصان IT لقب می گیرند؟ در ادامه به معرفی 10 شهر و تخصص در حوزه فناوری اطلاعات می پردازیم که سلطه بی چون و چرایی بر بازار کار IT جهان در سال 2019 خواهند داشت.

نقص فنی باعث اختلال در سفارش‌های آمازون شد
ایتنا - یک نقص فنی نامعلوم در سایت آمازون باعث شد تا اطلاعات سفارش‌های تنظیم شده ۲۰ مشتری برای افراد دیگری ارسال شود و این امر موجب اعتراض گسترده شده است.

گمانه‌زنی‌ها درباره شباهت آیفون بعدی به گلکسی‌ها
ایتنا - بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه فناوری اعلام کرده‌اند که گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ احتمالا شباهت بسیار زیادی به گوشی‌های پرچمدار و جدید سامسونگ همچون گلکسی اس ۱۰ و نوت ۱۰ پیدا خواهند کرد.

کاربران اپراتورهای موبایل چند دقیقه صحبت کرده‌اند؟
ایتنا - مطابق آمار منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، هر یک از اپراتورها در سه ماهه‌ ابتدایی سال جاری، مکالمات ورودی و خروجی متفاوتی داشتند.

اپل برای جلوگیری از تعمیر آیفون توسط افراد سوم شخص، برای باتری آن قفل نرم‌افزاری خواهد گذاشت
ایتنا - اپل به‌تازگی «قفل نرم‌افزاری خفته» ویژه‌ای را در دستگاه‌های خود فعال کرده است که با دسترسی تعمیرکاران سوم شخص به داده‌های سلامت باتری را در مدل‌های جدید آیفون قطع می‌کند. این دسترسی تنها به کارمندان اپل یا ارائه‌دهندگان خدمات مجاز این شرکت داده می‌شود.

وضعیت بحرانی پسوردهای کاربران!
ایتنا - گوگل به تازگی اعلام کرده است که امنیت سایبری گذرواژه بالغ بر ۳۱۶ هزار کاربر بسیار پایین‌تر از حد مجاز است.

هشت میلیون دانلود برای اپلیکیشن‌های مخرب اندرویدی
ایتنا -  تعدادی از برنامه‌های مخرب اندرویدی که در ظاهر برای ویرایش عکس طراحی شده‌اند، در عمل دارای آگهی‌های تبلیغاتی مزاحمی هستند که برای کاربران مشکل ایجاد می کنند.