تازه های فناوری

نسخه موبایل مرورگر وب ویوالدی به بازار آمد
ایتنا- مرورگر وب ویوالدی “Vivaldi” پس از تلاش و کوشش فراوان برای دستگاه‌های موبایل به بازار عرضه شد.

گزارش تصویری ایتنا: کیا سلتوس 2020، یک شاسی بلند جذاب و جمع و جور

عده‌ای با شبکه ملی اطلاعات دنبال قطع ارتباطات با دنیا بودند
ایتنا - فتاحی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: عده‌ای با شبکه ملی اطلاعات دنبال قطع ارتباطات ایران با دنیا بودند اما ما به پشتوانه مصوبه شورای عالی فضای مجازی، به دنبال کسب سهم جهانی جوانان ایرانی در فضای بزرگ مجازی هستیم.

اقدامات گوگل برای ارتقای حریم شخصی کاربران «گوگل مپ»
ایتنا - بسیاری از کاربران اطلاعات محل سکونت و محل کار خود را در سرویس نقشه گوگل وارد کرده‌اند و هک شدن این اطلاعات نیز میلیون‌ها نفر را در معرض خطر قرار می‌دهد.

افزوده شدن زبانه ویژه اخبار به اسنپ چت
ایتنا - تلاش‌های اسنپ چت برای بهره‌مندی از بخش اخبار به‌خوبی پیش نرفته است و کاربران ‌همچنان باید برای دسترسی به پیج های خبری از میان محتوای سرگرمی این شبکه اجتماعی عبور کنند و همین امر سازندگان این برنامه را با مشکل روبرو کرده است.

خودکفایی در حوزه آی‌سی‌تی؟!
ایتنا - "خودکفایی" به مثابه یک شعار محوری و الگوی اساسی، اکنون وارد پنجمین دهه از عمر خود می‌شود، و صد البته اطلاع دقیق از میزان توفیق یا شکست آن، نیازمند تحقیق و بررسی میدانی به انضمام آمار مستند، و نیز پژوهش پیرامون مبانی نظری آن است.

درب ضد سرقت بهتر است یا آکاردئونی؟
اولین تفاوت این دو ظاهر زیبا و شیک درب های ضد سرقت می باشد و همچنین به هر حال همانطور که گفته شد با هیچ یک از این درب ها نمی توان امنیت را صد درصد تامین کرد.

شک و شبهه‌ها درباره شبکه 5G!
ایتنا - برخی از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند که شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G در حال حاضر با استفاده از امکانات قابل دسترسی که در جهان وجود دارد، کاربرد چندان زیادی برای کاربران و مشترکان گوشی‌های هوشمند نخواهد داشت.

معرفی ابزارهای لازم برای کارمندان مجازی (دورکار)
ایتنا- تعداد کارمندان مجازی (دورکار) روز به روز بیشتر می‌شود و شاهد تلاش شرکت‌ها برای مجازی‌سازی مشاغل هستیم. فعالیت به صورت مجازی مستلزم ابزارهای ارتباطی و مدیریتی است. این ابزارها فعالیت از راه دور را آسان و بهینه می‌کنند.

نکات امنیتی درباره نگهداری از گوشی تاشوی سامسونگ!
ایتنا - سامسونگ یک ویدئوی راهنمای نگهداری گلکسی فولد منتشر کرده که در آن ویژگی‌های دستگاه همراه دستوراتی درباره بایدها و نبایدهای استفاده از دستگاه ارائه شده است.